Maciej Zaborowski – Adwokat gwiazd i znanych polityków

Maciej Zaborowski to adwokat, który reprezentuje wielu sławnych klientów. Jest znany ze swojej profesjonalnej i kompetentnej obsługi. Pomaga swoim klientom w uzyskaniu najlepszych możliwych wyników. Oferuje pomoc prawną w sprawach karnych, cywilnych. Jest ceniony za swoją skuteczność, jasność i otwartość. Dzięki temu może świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Specjalizuje się w prawie karnym i cywilnym z zakresu dóbr osobistych i prawa prasowego. W swojej praktyce prawniczej reprezentuje znanych polityków, osoby publiczne i przedsiębiorców. W swojej karierze reprezentował m.in. prezesa Orlenu Daniela Obajtka, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, dziennikarza TVP Cezarego Gmyza, a także redaktora naczelnego Newsweeka Tomasza Lisa.

Adwokat Maciej Zaborowski to gwarancja profesjonalnego oraz skutecznego prowadzenia Twojej sprawy. Jest on doświadczonym adwokatem, który ma na swoim koncie wiele sukcesów.

Maciej Zaborowski urodził się w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także ALP na Harvard Law School. Ukończył również studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2009-2012 odbył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie pod kierunkiem Piotra Kruszyńskiego, zdając pozytywnie egzamin adwokacki. Zaborowski jest również współautorem nowelizacji Kodeksu Karnego, Kodeksu Wykonywania Kar, oraz Kodeksu Postępowania Karnego. W latach 2020-2021 był także ekspertem Komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego przy Ministerstwie Majątku Państwa, a także autorem zmian w części karnej kodeksu spółek handlowych.

W 2012 roku zdał pozytywnie egzamin adwokacki i został wpisany na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Izbę Adwokacką w Warszawie. Specjalizuje się w prawie cywilnym, postępowaniu arbitrażowym, sprawach dotyczących przestępstw “białych kołnierzyków”. Jest również współautorem nowelizacji kilku ustaw, m.in.: – Kodeksu karnego – Kodeksu wykonywania kar – Kodeksu postępowania karnego – wybranych przepisów zmieniających kodeks spółek handlowych (Dz.U. Nr 94 poz. 1037). W latach 2020-2021 był również ekspertem Komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego Ministerstwa Aktywów Państwowych, a także autorem nowelizacji części karnej przepisów Kodeksu spółek handlowych.

W 2015 roku został wiceprzewodniczącym rady nadzorczej PKP Intercity, a w 2016 roku objął funkcję sekretarza w radzie nadzorczej PZU. W lutym 2018 wybrany został na sędziego Trybunału Stanu, a w grudniu 2020 roku został powołany na stanowisko stałego mediatora Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej. Jest także wykładowcą aplikacji adwokackiej w Izbie Adwokackiej w Warszawie, a także posiada liczne wyróżnienia i odznaczenia. Maciej Zaborowski